آسبادهای نهبندان در نوبت ثبت جهانی؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی:

آسبادهای نهبندان در نوبت ثبت جهانی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، در ادامه شورای اداری شهرستان نهبندان که امروز با حضور استاندار ، معاونین استاندار و تنی چند از مدیران کل در اینش شهرستان برگزار شده بود،  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی: از در نوبت ثبت قرار گرفتن آسبادهای تاریخی این شهرستان برای ثبت جهانی خبر داد.

حسن رمضانی گفت: آسبادهای تاریخی نهبندان به عنوان سومین اثر جهانی استان و دومین اثر تاریخی این شهرستان به زودی ثبت جهانی خواهد شد.
در ادامه وی عنوان کرد: با توجه به وجود زمینه های گردشگری در مکان های تاریخی، هزار گردشگر در سال ۹۵ از شهرستان نهبندان دیدن کردند و مهمترین دلیل آن هم پتانسیل تاریخی این منطقه و کویر دهسلم است که خوشبختانه اولین اقامتگاه کویری استان را هم در این طبیعت خداوندی راه اندازی شد.
وی ادامه داد: در سه سال گذشته ۳۲۹ اثر طبیعی نهبندان، ثبت آثار ملی شده و ۱۰ اثر تاریخی دیگر تا پایان سال ۹۵ به ثبت خواهد رسید.
وی ۳۵۰ کارگاه انفرادی صنایع دستی و سه مرکز آموزشی این صنایع را از دیگر پتانسیل های نهبندان بیان کرد و گفت: با فعالیت این کارگاه ها در استان توانسته ایم ۴۰ اثر صنایع دستی را، برای اخذ گواهی مرغوبیت کالا معرفی کنیم.